fbpx

Kontakt

Biuro@sektorenergetyki.pl
(+48) 789 161 420

Aktualny kod rabatowy “MAJÓWKA2024”

Zapisz się już dziś i skorzystaj z promocji!

Komu zlecić montaż kotła gazowego?

Każdy renomowany producent kotłów gazowych, zwanych też piecami gazowymi, ma swoja listę autoryzowanych monterów i instalatorów. Jeżeli ważne jest zachowanie autoryzacji i gwarancji po pierwszym uruchomieniu kotła, dobrze jest korzystać z usług właśnie takich fachowców. Ważne jest również, aby mieli oni odpowiednie uprawnienia państwowe SEP.

Dlaczego warto korzystać z usług odpowiedniego montera?

Instalacja kotła gazowego to zadanie wymagające dużej wiedzy z zakresu technologii gazowych. Autoryzowany instalator posiada odpowiednie kwalifikacje, zrozumienie przepisów bezpieczeństwa i procedur, co minimalizuje ryzyko wypadków, wycieków gazowych oraz innych potencjalnych zagrożeń. Również odpowiednia konfiguracja kotła oraz dokładne ustawienia mają kluczowe znaczenie dla jego wydajności i oszczędności energetycznych. Autoryzowani monterzy wiedzą, jak dostosować kocioł do specyficznych potrzeb i warunków domu, co może wpłynąć na niższe rachunki za energię.

Wiele producentów kotłów gazowych oferuje gwarancję na swoje produkty dopiero, gdy instalacji i pierwszego uruchomienia wykona autoryzowany przez nich monter. Wybierając takiego instalatora, ma się pewność, że w razie problemów gwarancja producenta pozostanie aktywna.

komu-zlecic-montaz-kotla-gazowego-2
Jakie uprawnienia SEP powinien mieć monter kotłów gazowych?

Dobry instalator kotłów gazowych powinien posiadać uprawnienia SEP w grupie gazowej G3 w zakresie eksploatacji, jeżeli kocioł jest podłączany do prądu i wymaga zamontowania wtyczki to powinien mieć również uprawnienia w grupie elektrycznej G1. Serwisant, który uruchamia po raz pierwszy kocioł gazowy i przy tym odbiera podłączenie urządzenia i podpisuje kartę gwarancyjną, musi mieć również uprawnienia w zakresie dozoru. Instalator potwierdza swoim podpisem i numerem kwalifikacji SEP, że piec gazowy działa prawidłowo i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Podsumowując, przy wymianie czy instalacji zupełnie nowego kotła gazowego warto skorzystać z listy autoryzowanych przez producenta monterów i upewnić się, że mają oni odpowiednie uprawnienia SEP w zakresie co najmniej gazowym. Jest to gwarancja bezpieczeństwa, długotrwałej wydajności pieca, zaufania, wiedzy i doświadczenia.

Zadzwoń