fbpx

Kontakt

Biuro@sektorenergetyki.pl
(+48) 789 161 420

Aktualny kod rabatowy “MAJÓWKA2024”

Zapisz się już dziś i skorzystaj z promocji!

Dokumenty potrzebne do uprawnień SEP

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci, wprowadziło wiele zamieszania wśród osób, które chcą ubiegać się o pozyskanie uprawnień SEP. 

Jakie dokumenty powinienem posiadać by móc podejść do egzaminu?

Opcji jest kilka, więc nie trzeba się martwić, jeśli zgubiliśmy gdzieś świadectwo ukończenia szkoły czy stare uprawnienia. Warto pamiętać, że do podejścia do egzaminu trzeba posiadać tylko jeden dokument potwierdzający kwalifikacje. Do takich dokumentów zaliczają się:

  • Świadectwo lub dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego.
  • Świadectwo lub dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.
  • Certyfikat kwalifikacji zawodowej lub dyplom zawodowy.
  • Świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski – w zawodach, w których naucza się eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
  • Świadectwo ukończenia szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie, które obejmuje treści nauczania związane z eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.
  • Zaświadczenie o przebiegu nauczania wydane przez szkołę, o której mowa w punkcie 1.
  • Zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy.
  • Zaświadczenie wystawione przez kierownika komórki organizacyjnej urzędu obsługującego Ministra Obrony Narodowej lub jednostki organizacyjnej podległej Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanej, potwierdzające doświadczenie zawodowe i staż pracy.
  • Świadectwo pracy wystawione przez pracodawcę w kierunkowym zawodzie.
  • Poprzednie świadectwo kwalifikacji SEP G1/G2/G3.

Mam jeden z wymaganych dokumentów. Gdzie mam go przesłać?

Zaraz po zapisie na Twojego maila zostanie przesłany wniosek, który powinieneś wypełnić najpóźniej na dzień przed umówionym egzaminem. To właśnie w nim znajdziesz miejsce na przesłanie skanu lub zdjęcia wybranego dokumentu. Wszystko jest klarownie opisane, więc na pewno się nie zgubisz. W razie jakichkolwiek komplikacji możesz zawsze się z nami skontaktować – telefonicznie lub mailowo. 

Czy istnieje opcja pominięcia przesłania takiego dokumentu i podejścia do egzaminu bez niego?

Niestety nie. Dokument jest potwierdzeniem kwalifikacji i na takiej zasadzie osoby chcące zdobyć uprawnienia mogą podejść do egzaminu. 

Całość treści samego rozporządzenia przeczytasz TUTAJ

Zadzwoń